Pielgrzymka do Włoch

 


Szczegóły oferty

Numer oferty:2807/17
Termin:pon, 03/07/2017 - czw, 13/07/2017
Cena:2450zł za osobę

Program

 • DZIEŃ 1

  Msza Św. Wyjazd o godzinie 03:00 z Grudziądza. Przejazd do Tarvisio w płn. Włoszech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • DZIEŃ 2

  Śniadanie. Przejazd do Verony, gdzie zobaczymy m.in. Dom Julii, Amfiteatr, Rzymską Arenę z Iw., Kościółek Santa Maria Della Antica z grobowcami Scaligerich. Następnie przejazd do Mediolanu - stolicy mody, zwiedzanie z przewodnikiem Gotyckiej Katedry narodzin Świętej Maryi, Plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci, opera La Scala ( z zew.), Kościół Santa Maria Della Grazie, Kościół Św. Ambrożego. Czas wolny -obejrzeć będzie można sklepy najsłynniejszych na świecie projektantów mody. Obiadokolacja i nocleg na płd. od Mediolanu.
 • DZIEŃ 3

  Śniadanie. Przejazd do Florencji- kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła,z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce – Świętego Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Brunelleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na „kipiącym złotem” Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Czas wolny, następnie przejazd hotelu na kolejny nocleg w Montecatini Terme, obiadokolacja i nocleg.
 • DZIEŃ 4

  Po śniadaniu przejazd do Pisy. Zwiedzanie słynnego placu oraz krzywej wieży w Pisie. Następnie przejazd do Sieny, która najbardziej znana jest ze swego głównego placu, na którym 2 razy w roku odbywają się słynne wyścigi konne oraz ze swej pięknej katedry Duomo di Siena, jak również Fontanna Fonte Gaia, Palazzo Publico, Przejazd na nocleg ok. Rzymu nad morzem.
 • DZIEŃ 5

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu, przejażdżka metrem na spotkanie z przewodnikiem , gdzie rozpoczniemy program turystyczny: przejście spacerem Plac Navona, fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Bazylika św.Jana na Lateranie , Święte Schody. Rzym Starożytny: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu nad morzem .
 • DZIEŃ 6

  Śniadanie. Przejazd do Watykanu, zwiedzanie z przewodnikiem. Msza Św. I nawiedzenie grobu Świętego Ojca Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana w Bazylice Św .Piotra. Zwiedzanie Bazyliki Św .Piotra oraz Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Pawła za murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • DZIEŃ 7

  Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino, gdzie zwiedzimy Opactwo Św. Benedykta i Cmentarz Polski. Przejazd do Asyżu najbardziej znanego jako miejsce narodzin Św. Franciszka i Św. Klary oraz pojednania międzynarodowego, religijnego i pokoju na świecie. Zobaczymy Bazylikę Św. Franciszka oraz Bazylikę Santa Maria degli Angeli. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Asyżu .
 • DZIEŃ 8

  Śniadanie. Przejazd do San Marino jednego z najmniejszych państw świata z piękną starówką, gdzie z przewodnikiem udamy się na krótki spacer po uliczkach tego państewka. Następnie przejazd do Wenecji, przepłynięcie tramwajem wodnym, spotkanie z przewodnikiem - Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka ( z zew.) Pałac Dożów ( z zew.), Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica , Most Rialto. Następnie udamy się na nocleg do hotelu w okolicach Wenecji, obiadokolacja.
 • DZIEŃ 9

  Śniadanie. Przejazd do Wiednia, zwiedzanie z przewodnikiem - przejazd staromiejską obwodnicą zwaną Ringiem, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Gotycka Katedra Św. Szczepana. Przejazd do Berna na obiadokolację i nocleg.
 • DZIEŃ 10

  Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski po drodze obiad na trasie, przyjazd do Grudziądza w godzinach wieczornych.

Świadczenia

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej. Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami.
 • Śniadania i obiadokolacje . W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
 • Przejazd komfortowym autokarem
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opieka pilota
 • Opieka duchowa przewodzącego kapłana
 • Parkingi ZTL do Rzymu
Uwagi:

Cena nie zawiera:

Przewodników lokalnych , metro w Rzymie, słuchawki, tramwaj wodny w Wenecji, Katedra w Pizie, Krzywa Wieża w Pizie .100 €

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych i rezygnacji z podróży.

Miejsca w pokoju 1 - os.: dopłata 150 /os.

 

Uwagi:

Program jest ramowy i kolejność może ulec zmianie.

Pobierz w PDF