Zdobywcy Olimpu


Szczegóły oferty

Numer oferty:78/21/2015
Termin:pt, 14/08/2015 - ndz, 23/08/2015
Cena:1399zł za osobę

Program

 •  

  Dzień I

  Wyjazd w godzinach porannych z Grudziądza, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Grecji, postoje co 3-4 godziny.

   

 •  

  Dzień II

  Dalsza część podróży-przejazd przez Serbię oraz Macedonię, przyjazd na miejsce w godzinach po połdniowych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny , nocleg.

 •  

  Dzień III

  Śniadanie, odpoczynek na plaży, kąpiele morskie jak i basenowe, po południu wyjazd do Alikies na kapiele błotne i solankowe. Kapiele błotne wskazane dla tych wszystkich, ktorzy borykaja sie z problemami reumatycznymi oraz skórnymi. Są także doskonałym sposobem na pielęgnacje ciała ponieważ posiadają własciwości liftingujace. Kapiele siarkowe podreperują nasz szkielet kostny i  przywrócą świetne samopoczucie i sprawność  fizyczną. Alikies  jest takze miejscem, w ktorym mozna zobaczyc jak z wody morskiej powstaje sol – tutaj bowiem mamy najwieksza produkcje soli w czesci kontynentalnej.  Przy odrobinie szczescia byc moze uda nam sie spotkac  flamingi. Po  zakończeniu swietnej zabawy w naturalnym SPA powrót do hotelu na posiłek ,  przejście spacerkiem do miejscowości Paralia-kurortu turystycznego znanego na całym świecie , obajrzec tam można pieknie zachowana Cerkiew, port rybacki, pełen małych, kolorowych łódeczek i jachtów oraz usypane z kamienia i wychodzące w morze molo, z których roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę, można dokonac zakupu pamiatek na bazarkach.Powrot do hotelu obiadokolacja,  nocleg.

 •  

  Dzień IV

  Śniadanie, czas wolny , plażowanie, powrót na obiadokolację, czas wolny, nocleg.

 •  

  Dzień V

  Śniadanie, przejazd do Thessalonik na zwiedzanie z przewodnikiem-objazd miasta, postój w najwyższej części murów obronnych, skad można podziwiac panoramę miasta. Zobaczymy m.in. Łuk Cesarza Galeriusza (walecznego Rzymianina), wybudowaną przez niego rotundę, która miała być jego muzoleum, Biała Wieze-symbol odwagi i walki o niepodległosc Greków oraz Cerkiew. Św.Demetrusza (Patrona Thessalonik), czas wolny na Placu Arystotelesa najpiekniejszego na Bałkanach, powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

 •  

  Dzień VI

  Śniadanie, czas wolny, rekreacja, gry zespołowe m.in. siatkówka lub wycieczka fakultatywna do wyboru.

 •  

  Dzień VII

  Śniadanie, czas wolny, plazowanie, powrót , obiadoklacja, nocleg.

 •  

  Dzień VIII

  Śniadanie-czas wolny lub wycieczka fakultatywna , wieczorem dyskoteka, obiadokolacja i nocleg.

 •  

  Dzień IX

  Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 •  

  Dzień X

  Kontynuacja podróży , obiad w drodze powrotnej, przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.


Świadczenia

 • transport autokarem klasy LUX (WC, barek, DVD)
 • noclegi w hotelu (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie (2 razy dziennie)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie (KL i NW)
 • wycieczka do Salonik
 • Alikies-błotne SPA
 • dyskoteka
 • transport na terenie Grecji
 • opieka rezydenta na miejscu
Uwagi:

Wycieczki Fakultatywne

Olimp, przelom Rzeki Enipeas oraz Paleopanteleimonas

8:00 wyjazd z hotelu, przejazd do punktu widokowego na wysokosc 940 m n.p.m skad roztacza sie widok na najwyzszy szczyt masywu Olimpu – Mytikas (siedziba 12 bostw olimpijskich). Przejazd do Litochoro-gorskiej miejscowosci I spacer przelomem rzeki Enipeas do marmurowych wanien Afrodyty. Miejsce to zwazane jest z licznymi lokalnymi legendami I znane jest doskonale lokalnej ludnosci. Ze zrodel Afrodyty prowadzony jest akwedukt z krystalicznie czysta woda do domostw na Riwierze Olimpijskiej. Czas wolny w Litochoro na spacer po miasteczku a nastepnie przejazd do Paleopanteleimonas – bizantyjskiej osady ukrytej na zboczu gor, ktora zalozona zostala przez uciekajacych przed Rzymianami wiesniakow. Dzisiaj to jedna z najpiekniejszych miejscowosci na Riwierze Olimpijskiej. Zwiedzimy lokalna cerkiew oraz kamienne miasteczko.

Powrot do hotelu ok godz 16.00 .

Cena 10e/os przy min 30 osobach

   

  

Skiathos – wyspa archipelagu Sporad

5.00/5.30 wyjazd z hotelu. Przejazd do portu a Amaliapolis. Zaokretowanie I rejs w strone wyspy. Podczas podrozy kapitan bedzie nas zabawial przy loklanej muzyce regionalnymi tancami oraz licznymi zabawami. Na wyspie przewidziane sa dwa postoje: w stolicy – Skiathos, gdzie grupa przejdzie do punktu widokowego aby zerknac na bajeczne wybrzerze, nastepnie kazdy bedzie mial czas dla siebie aby pospacerowac po waskich wyspiarskich uliczkach pelnych lokalnych pamietek I rzemiosla. Drugi postoj planowany jest na plazy - czas na kapiele w lazurowuch wodach zatoki.

Powrot do hotelu ok 21.30

Cena 30e/os przy min 30 osobach.

        

Αteny – stolica

01.00 wyjazd z hotelu. Przejazd w strone stolicy. Zwiedzanie rzpoczniemy od wizyty na Akropolu Atenskim.  Wraz z loklanym przewodnikiem zobaczymy monumentalne Propyleje, Erechtejon , Swiatynie Ateny Nike, Partenon. Nastepnie wejdziemy na Aeropag-miejsce kazan Sw. Pawla skad roztacza sie niepowtarzalny widok na agore grecka. Kolejnym miejscem, ktore tego dnia zobaczymy bedzie Forum Romanum z pierwsza stajcja meteorologiczna – Wieza Wiatrow oraz Grecka Agora z Tezejonem, odeonem Agrypy oraz stoa Attalosa (w ktorej zostalo podpisane kilka lat wczesniej wstapienie Polski do UE). Cza wolny na Place – najstarszej dzielnicy rozrywkowo-rzemieslniczej. Mozna tu znalezc wszystko co kjarzy sie z Grecja: plyty ze slynnymi melodiami m.in Grekiem Zorba, ceramike, obrazy, starocie ect. Popoludniu przejdziemy pod Parlament aby zobaczec teatralna zmiane warty oraz najdluzej budowana swiatynie Zeusa Olimpijskiego. Cala przygode z Atenami zakonczymy objazdem miasta. Powrot na Riwiere Olimpijska. Po drodze postoje w Thermopilach, historycznym miejscu bitwy Grekow z Persami 480 r p.n.e.

Powrot do hotelu ok 20.30

Cena 35e/os  przy min 30 osobach. 12 EURO AKROPOL DO 19 FREE

 

Meteora – jedno ze 100 cudow architektory.

7.30 wyjazd z hotelu w strone Kalambaki.  Postoj w Dolinie Tembi w grocie Sw. Paraskiewy, ktora jest patronka osob niewidomych i niedowidzacych. Kadzego roku pielgrzymki Grekow udaja sie do tego miejsca z prosba o cudowne uleczenie.

Przed poludniem wjazd w monumentale Meteory – skaly zawieszone w powietrzu. Zwiedzimy 2 z 6 czynnych klasztorow: meski oraz zenski. Wspaniale klasztory sa dowodem na to iz wiara uskrzydla, budowane od XI w dzisiaj sa wyjatkowym dzielem czlowieka. Zwiedzimy refektarze, muzea, zobaczymy bajeczne ikony oraz freski. Pokazemy Panstwu z zewnatrz wszystkie monastyry tak aby miejsce to zostalo na zawsze w naszej pamieci.

Powrot ok 18.00

Cena 18e/os przy min 30 osobach. + 3 EURO /KLASZTOR POWYZEJ 12 ROKU ZYCIA       

 

Świadczenia nie ujęte w cenie:

klimatyzacja płatna od osoby 5 EUR za dzień w pokojach (z doświadczenia  wiemy iż da się wytrzymać bez klimatyzacji, noce są chłodniejsze także nie ma problemu ze spaniem)

-wycieczki fakultatywne jak powyżej

 

Uwagi:

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulegać zmianie.

Do przekroczenia granic z Serbia i Macedonia wystarczy dowód osobisty , gdyż działa to na zasadzie przepływu tranzytowego.

Pobierz w PDF